U korak sa svetom, shvatajući potrebu i značaj finansijskog obrazovanja mladih, Centar za posetioce od 2005. godine sprovodi programe finansijskog obrazovanja za mlade uzrasta od pet do 19 godina. Na predavanjima i kreativnim radionicama mladi se, između ostalog, upoznaju sa istorijatom novca i dinara, pojmom i ulogom centralne banke u finansijskom i monetarnom sistemu zemlje, značajem štednje, negativnim posledicama inflacije, bankarskim proizvodima i falsifikatima novca i na koji način ih prepoznati.
Finansijsko obrazovanje mladih je utoliko važnije jer će se oni kao budući učesnici na finansijskom tržištu suočavati sa sve većim finansijskim rizicima i sve složenijim finansijskim proizvodima. Pored toga, mladi su odlični posrednici – oni šire nove navike i novu kulturu među ostalim delom populacije i utiču na svoje okruženje – roditelje i porodicu pre svega. Uostalom, odluke koje oni budu donosili u budućnosti uticaće ne samo na njih same i njihovo blisko okruženje već i na širu društvenu zajednicu.
Edukativni programi za građane organizuju se u okviru organizacione jedinice – Centar za zaštitu i edukaciju korisnika finansijskih usluga.
Pojmovi i način vođenja obrazovnih aktivnosti prilagođeni su prema kategorijama učesnika, starosnoj dobi i posebnim zahtevima prosvetnih radnika ili drugih učesnika.
Edukativne aktivnosti organizuju se u Beogradu i gradovima širom Srbije.